מדורת השבט ונטפליקס- קורס חדש
האומנות מאז ומתמיד איפשרה לנו לחוות חיקוי של החיים. מימי קדם, ישנם סיפורים שהאנושות צריכה ורוצה להמשיך לספר כדי לענות על צורך, לפתור בעיה או לשפר את הקיום היומיומי של היחיד או הקבוצה. במהלך עשרת מפגשי הקורס נצפה בעשרה סיפורי יסוד שחוזרים בגרסאות וסוגות שונות מאז מדורת השבט ועד נטפליקס.
הקורס מציע נקודת מבט שעוזרת לנו כבני ובנות אנוש להבין את הקיום היומיומי ולפענח את הקונפליקטים הגדולים של החיים. זהו קורס לאוהבי אמנות הקולנוע, דמויות סקרניות שמעוניינות בהתבוננות פנימית וחיצונית והצצה לטבע האדם משחר נעוריו.
במהלך מפגשי הקורס נכיר את שיטת המבנה התסריטאי שנקראת שלושה עשר העיקרים מציבה את כל המשתנים במשוואה ואף מגיעה לפתרון עלילתי. שיטה זו תלווה אותנו במהלך הקורס, כתהליך, כמשחק וכדרך ייחודית ומעניינת שמאפשר לפרק כל עלילה לאותם מרכיבים חוזרים.האופן בו צורה פוגשת תוכן יהיה מענג, משחקי, פשוט אך לא פשטני ויראה איך אפשר לחשוב בתוך קופסא או מחוץ לקופסא- אבל צריך שתהיה קופסא.
מטרת הקורס:
להכיר טוב יותר את עצמך, את הקולנוע, את המבנה התסריטאי ואת הסיבות שאנחנו ממשיכים לספר לעצמו את אותם סיפורים שוב ושבו כמנגנון צמיחה, התפתחות ואבולוציה.
נושאים הנלמדים בקורס:
איך הקולנוע בוחן את הצורך בפחד, זיהוי תחנות החיים, מהצורך בחיזוק העצמי על חלקיו השונים, איך נאיביות היא כוח, שאלת המניע, הסיבה והמסובב, קושי מול שינוי, ארבעת התגובות במצבי חירום, יחסי ממסד ויחיד, רצון למצוא את החלק המשלים אותנו, הצורך בהתכוונות ושיתוף פעולה.
דרישות במהלך הקורס:
צפייה בכל שבוע בסרט מתוך רשימת הסרטים ומשימת סיום שבה כל משתתפת ומשתתף יבחנו בבית ובאופן עצמאי את השיטה שהובילה את הקורס ויחלקו את תוצאות הניסוי.
הקורס יתקיים בירושלים:
- ירושלים- ימי ראשון בשעות 17:30-20:00 בקמפוס בצלאל החדש, זמורה 1, מגרש הרוסים, ירושלים.
דימוי: אסף אשרי