בקורס אילוסטרייטור תלמדו לעבוד עם תוכנת האיור הגרפי המובילה בעולם, אשר משמשת לעיצוב למסך או להדפסה. 

הייחודיות של תכנת אילוסטרייטור היא בעבודה בשיטה וקטורית (קווית). בשונה ממרבית התוכנות לעריכה גרפית העובדות בשיטה פיקסלית (כתמי צבע). הבדל זה מאפשר מגוון של כלים המשמשים ליצירה ועריכה של לוגואים, סמלים, אינפוגרפיקה וכד'. 

אילוסטרייטור מאפשרת עבודה על מיתוג של חברות, דרך למידה של איורים וקטורים וע"י שימוש בכלים מתקדמים ואפקטים רבים. היתרון המשמעותי של עבודה בתוכנה וקטורית הינו שינוי קנה מידה ללא חשש פגיעה באיכות התמונות והגרפיקה.
במידה ואתם אנשי עיצוב אשר עובדים בעבודה שוטפת מול מחלקות גרפיקה, או אם אתם מעוניינים לייצר עיצוב משלכם לכל מטרה, תכנה זו הינה חלק מסט הכלים החיוני בעולם העיצוב והגרפיקה.

 

ההתמקצעות והשליטה בתוכנה מתאפשרות מתוך היכרות עם סביבת העבודה ותרגול דרכי פעולה. בקורס נכיר את התוכנה מהכלים הבסיסיים ביותר שלה. נבין ונפתח הרגלי עבודה נכונים מן ההתחלה, ונלמד איך להגיע לתוצאה הרצויה לנו בצורה יעילה. 

ניתן באמצעות התוכנה ליצור ולעצב איורים, סמלים, לוגואים, אינפוגרפיקה וטיפוגרפיה תוך שימוש בכלי עבודה מתקדמים ומגוון אפקטים ואפשרויות רבות.

היכרות עם מגוון האפשרויות ודרכי העבודה בתוכנה תאפשר למשתתפי קורס אילוסטרייטור בלימודי החוץ בבצלאל לעבוד בצורה חכמה ומקצועית ולייצר גרפיקות ואיורים לכל מטרה.

שימושי תוכנת אילוסטרייטור בתעשייה

רבים נוטים לחשוב שתוכנת אילוסטרייטור מוגבלת לטווח צר של תעשיות, ומשתמשים בה רק במשרדי עיצוב גרפי. אך זו טעות. תופתעו לגלות בכמה תעשיות משתמשים בתוכנה, להלן דוגמאות:

עיצוב אריזות

בתוכנת האילוסטרייטור ניתן להכין סקיצות של חיתוך לעיצוב למכונות הדפסה. רבים בתעשייה משתמשים בתוכנה כדי לעצב אריזות. בתוכנה אפשר לבנות את הפריסה המדוייקת ולעצב את החזית הקדמית והאחורית בקלות. מעצב שעובד עם בית דפוס באופן קבוע יכול לעשות את כל עיצוב האריזה בתוך התוכנה ולהעביר לבית הדפוס שיודע מה לעשות משם. בתוכנה ניתן לסמן את המידות, איזורי החיתוך, ועוד. 

אילוסטרייטור בתחום האופנה

מעצבי אופנה בונים קולקציות שלמות באמצעות התוכנה. בעזרתה אפשר להכין עיצוב בסיסי, לשכפל ולשנות על פי הצורך. באמצעות התוכנה ניתן לבנות תיק מוצר מושלם שבאמצעותו אפשר לשלוח את כל הידע הנחוץ לצורך תפירה של הבגדים, בקובץ אחד. 

הדמיות אדריכליות וחיבור לתוכנת אוטוקאד או רוויט

אדריכלים משתמשים המון בתוכנה. הסיבה היא שיש פעולות מסויימות שבאילוסטרייטור ניתן לבצע מאוד בקלות. בעוד שבתוכנות כמו אוטוקאד, יקח יותר זמן. אדריכל שרוצה לייצר הדמייה מרשימה, ולא רק מדוייקת. ייעזר באילוסטרייטור כדי להעשיר את הגרפיקה. הסינכרון בין התוכנות הינו פשוט ומהיר, כיוון והן תוכנות וקטוריות. 

לומדים את הקורס כחלק מלימודי עיצוב גרפי בבצלאל, לימודי חוץ והמשך, המציע גם קורס נוסף – קורס פוטושופ.

 

קורס אילוסטרייטור – תכנית הלימודים

היכרות עם מבנה התוכנה ויצירת עצמים גרפיים בסיסיים
שילוב צורות
הענקת תכונות מילוי וקו ופעולות השינוי עבור עצמים במסמך
כלי הציור החופשיים של אילוסטרייטור
יצירה ועריכת מלל
עבודה עם שכבות, חלונות הצבעים, מסיכות, אפקטים וצביעה מתקדמת
ייבוא וייצוא קבצים
יצירת צורות בתלת מימד
יצירת סימבולים וחשיבות השימוש בהם

קהל יעד

הלימודים בקורס אילוסטרייטור מתאימים למעצבים גרפים או למתעניינים בתחום המעוניינים לרכוש יכולת לאיור ועיצוב גרפי בתכנה.

*על הנרשמים להיות בעלי ידע בסיסי באנגלית וידע מוקדם ביישומי מחשב.

הקורס יתקיים באופן מקוון (זום) בימי ד', החל מה26.1.22

תגובה אחת

סגור לתגובות.